Strona Główna · Osiągnięcia 2014 · Galeria Filmów · Galeria FOTO · Archiwum Galerii 1 · Archiwum Galerii 2 · Linki · Jesteśmy medialni · Wyszukaj 24.05.2015

Piotr Gruszka
Przyjacielem naszej Szkoły
Medal PRO MEMORIA


Tytuł Szkoły Odkrywców Talentów


Certyfikat
Polskiego Towarzystwa Dysleksji


Szkoła
OFERTA EDUKACYJNA
Regulamin rekrutacji
do Gimnazjum nr 3
na rok 2015/2016

Aktualności
Nasza szkoła
Obwód Gimnazjum nr 3
Plan szkoły
Hymn szkoły
Poczet Sztandarowy
Dyrekcja
Nauczyciele
Pedagog
Szkolny Rzecznik Praw Ucznia
Biblioteka
Świetlica
Rada Rodziców
Samorząd Szkolny
Patron Szkoły

Galeria FOTO
Galeria - Archiwum
Galeria Filmów - Archiwum
Dowóz uczniów niepełnosprawnych
Oferta najmu
Wzory dokumentów
Dokumenty szkoły
Znajdź nas na Facebooku
Gimnazjum nr 3
Dla Ucznia
Zebrania i konsultacje
Kalendarium
Wolne dni
Dzwonki
Szczęśliwe Numerki

  Plan lekcji:
    Klasy I
    Klasy II
    Klasy III

Konsultacje dla uczniów

Koła zainteresowań - terminy
Zajęcia sportowe
SKKT PTTK
Wolontariat
Egzamin gimnazjalny
Konkursy przedmiotowe
Regulamin konkursów
Podręczniki na rok 2014/2015

Osiągnięcia uczniów
Osiągnięcia 2014/2015
Laureaci 2013/2014
Osiągnięcia 2013/2014
Laureaci 2012/2013
Osiągnięcia 2012/2013
Laureaci 2011/2012
Osiągnięcia 2011/2012
Osiągnięcia 2010/2011
Osiągnięcia 2009/2010
Osiągnięcia 2008/2009
Osiągnięcia 2007/2008
Osiągnięcia 2006/2007
Osiągnięcia 2005/2006
Osiągnięcia 2004/2005
Osiągnięcia 2003/2004
Osiągnięcia 2002/2003
Osiągnięcia 2001/2002
Osiągnięcia 2000/2001
Osiągnięcia 1999/2000
Projekt Edukacyjny
Tematy projektów 2014-2015
Harmonogram prac
Projekty 2014
Projekty 2013
Projekty 2012
Projekty 2011
Rozporządzenie MEN
Egzamin gimnazjalny
O egzaminie
Terminy egzaminu 2015r.
Przebieg egzaminu 2015r.
Procedury egzaminu w 2015r.
Prezentacja wyników
Przykładowe zestawy
Podstawa programowa
Wyniki egzaminów
EWD
Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych
Zasady rekrutacji 2015
Oferta szkół
KSEON
Progi punktowe
Koniec języka za przewodnika
Koło Filmowe:
- Film: Halina Poświatowska
- Film: Święto Drzewa
Szkolne drużyny sportowe
Piłka nożna dziewcząt
Piłka nożna chłopców
Koszykówka chłopców
Siatkówka dziewcząt
Drużyna pływacka
Boks
Przekaż 1% podatku naszej szkole


Pobierz bezpłatny program PIT Format 2012
Przekaż 1% podatku swojej szkole
Dowiedz się więcej na stronie:
Stowarzyszenie "Przyjazna Szkoła"
www.ps.org.pl"

Nasz numer KRS:
0000031762

Cel szczegółowy:
500000043035 Gimnazjum nr 3
Pobierz wzór z numerem KRS

Witamy
...na oficjalnej stronie Gimnazjum numer 3 im. Armii Krajowej w Częstochowie.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą OFERTĄ EDUKACYJNĄ oraz Filmem

Formularz Zgłoszenia (dotyczy uczniów z obwodu Gimnazjum nr 3)
Formularz Wniosku (dotyczy uczniów spoza obwodu Gimnazjum nr 3)
Obwód Gimnazjum nr 3
Dzień Matki i Ojca w naszej szkole
Dzień MatkiZ okazji zbliżającego się Dnia Matki i Ojca, uczniowie naszego gimnazjum mają zaszczyt zaprosić wszystkich rodziców na krótki spektakl słowno-muzyczny, który odbędzie się 26 maja o godz. 16.30 na sali gimnastycznej.

Serdecznie zachęcamy do przybycia.

RAJD ROWEROWY „ŚLADAMI JANA PAWŁA II PO CZĘSTOCHOWIE”
Wydarzenia Rok 2015 został ogłoszony przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej jako Rok św. Jana Pawła II. Dzięki temu w różnych środowiskach, szczególnie szkolnych, zrodziło się wiele cennych inicjatyw związanych z tą wyjątkową postacią.
Społeczność Gimnazjum nr 3 im. Armii Krajowej w Częstochowie postanowiła uczcić Wielkiego Polaka organizując RAJD ROWEROWY „ŚLADAMI JANA PAWŁA II PO CZĘSTOCHOWIE”. Jego uczestnicy będą mogli nawiedzić te miejsca, w których przebywał Papież w naszym mieście (Archikatedrę, kościół św. Zygmunta, Dom Biskupi i Kurię Metropolitalną, Jasną Górę, Wyższe Seminarium Duchowne), spotkać się i porozmawiać z naocznymi świadkami i uczestnikami tamtych wydarzeń (m. in. z Abp. Wacławem Depo – Metropolitą Częstochowskim, Abp. Stanisławem Nowakiem, Księdzem Prałatem Marianem Dudą – Rektorem Instytutu Teologicznego odpowiedzialnym za organizację VI Światowych Dni Młodzieży w Częstochowie w 1991 roku, Księdzem Prałatem Andrzejem Przybylskim – Rektorem Wyższego Seminarium Duchownego, z Ojcami Paulinami) oraz poznać papieskie przesłanie wygłoszone właśnie w naszym mieście. Będziemy chcieli uczcić również nadanie Janowi Pawłowi II tytułu Honorowego Obywatela Miasta Częstochowy poprzez spotkanie z władzami naszego miasta.

Rajd odbędzie się 2 czerwca 2015 (dokładnie w rocznicę rozpoczęcia I Papieskiej pielgrzymki do Polski) mniej więcej w godz. 9:00 - 15:00. Na zakończenie zaplanowaliśmy wspólne grillowanie dla wszystkich uczestników.

Pragniemy serdecznie zaprosić Gimnazja naszego miasta do udziału w tym rajdzie. Zgłoszenia 10-osobowych grup (maksymalnie) i opiekunów będą przyjmowane do dnia 28 maja 2015 roku drogą internetową (gimn3cz@poczta.onet.pl) jak również telefonicznie (tel. 34 322 19 44 lub ewentualnie u organizatora rajdu ks. Rafała Zawiszy tel. 602 42 50 57).

Niech osoba św. Jana Pawła II po raz kolejny połączy nas i zjednoczy wokół wartości i ideałów, które z takim zapałem głosił i ukazywał wszystkim ludziom na całym świecie.Powiększ
W hołdzie św. Janowi Pawłowi II
Sukcesy19 maja 2015 roku reprezentacja uczniów naszej szkoły w składzie Podlejska Patrycja, Łysakowska Hanna i Musiał Szymon (uczniowie klasy IIIc) uczestniczyła w II etapie Wojewódzkiego Konkursu wiedzy o św. Janie Pawle II, który odbywał się w muzeum monet i medali Jana Pawła II w Częstochowie. Niestety tym razem pytania okazały się zbyt trudne by przejść do dalszych zmagań, ale i tak nie zabrakło wrażeń i dobrej zabawy.


Bardzo miłym momentem było ogłoszenie wyników konkursu plastycznego, w którym udział wzięły dwie uczennice z naszej szkoły odnosząc wspaniały sukces. Magdalena Jachura z klasy IIIc zajęła I miejsce a Kamila Biniek z IIIb miejsce III (zdjęcia prac prezentowane były już wcześniej na naszej stronie). Serdeczne gratulacje dla wszystkich, którzy zdecydowali się spróbować swoich sił w obydwu konkursach a przede wszystkim dla naszych zwyciężczyń.

Ks. Rafał Zawisza

Konsultacje dla rodziców
Dla RodzicówW dniu 26 maja (wtorek) w godzinach 17:00 - 18:00 odbędą się konsultacje dla rodziców.
Konkurs prezentacja
KonkursyZapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie na prezentację multimedialną pt. "Uzależnienia od mass-mediów".
Warunki konkursu:
1. Prezentacja poświęcona tematyce uzależnienia od mass-mediów,
2. Program power-point, open office,
3. Max 10 slajdów,
4.Gotowe prace nagrane na płytę CD składamy do pracowni internetowej do 3 czerwca
Organizatorzy: Pani Katarzyna Raczek - Madys, Pani Monika Walenta
Wspomnienia z wycieczki klas drugich
Wydarzenia11 maja pojechaliśmy na dwudniową wycieczkę do Poronina i Zakopanego. Naszymi opiekunami były wychowawczynie: p. A. Bednarek i p. D. Krzemińska-Haziak oraz nauczyciele wychowania fizycznego: p. J. Gawda i p. W. Grzelak. Zarówno pogoda, jak i humory dopisały wszystkim uczestnikom wyjazdu.

W pierwszym dniu relaksowaliśmy się na basenach termalnych w Szaflarach. Korzystaliśmy ze zjeżdżalni, „fali” i różnych urządzeń do hydromasażu… Do dyspozycji mieliśmy baseny z wysokozmineralizowaną wodą termalną. Po kilku godzinach przyjemnego relaksu wyruszyliśmy do malowniczej miejscowości – Poronin. Zakwaterowaliśmy się w Ośrodku Wczasowym „Za Lasem”. Tam spędziliśmy resztę dnia. Wieczorem piekliśmy kiełbaski na ognisku - świetnie się przy tym bawiąc.

W kolejnym dniu pojechaliśmy do Zakopanego. Dzięki oprowadzającemu nas sympatycznemu przewodnikowi tatrzańskiemu mogliśmy poznać ciekawe miejsca i historie związane z nimi. Wspinaliśmy się też po niższych partiach gór, podziwiając zapierającą dech w piersiach panoramę Tatr. Potem zwiedziliśmy jeden z najcenniejszych zabytków Zakopanego - drewniany kościółek pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Jego wnętrze tworzą obrazy ludowe i drewniane figurki pochodzące z drugiej połowy XIX wieku, a na ołtarzu można podziwiać replikę częstochowskiego obrazu Czarnej Madonny. Nieopodal kościółka znajduje się Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku. Zachwyciły nas tam niepowtarzalne zabytki sztuki: nagrobki z wykonanymi w drewnie, metalu, kamieniu kapliczkami, z góralskimi krzyżami (rzeźbionymi w motywy podhalańskie lub malowanymi na szkle). Nie zapomnieliśmy o znanych ludziach - zatrzymaliśmy się przy grobach: K. Makuszyńskiego, S. Witkiewicza, słynnego Sabały, a także przy symbolicznym grobie tragicznie zmarłego himalaisty - Macieja Berbeki.
Na koniec udaliśmy się na Krupówki, gdzie kupiliśmy pamiątki.

Wróciliśmy do domu zadowoleni i pełni wrażeń. Wycieczka była udana. Na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Mamy jednak nadzieję, że znów pojedziemy na wycieczkę, tym razem… jeszcze dłuższą. Dziękujemy opiekunom i czekamy na wyjazd w przyszłym roku. 


Międzyszkolny Konkurs „Komiksem opowiadamy mity greckie”
Sukcesy
Konkursy geograficzne
Konkursy
W środę dnia 27 maja 2015 roku, w sali 9, odbędą się
konkursy geograficzne dla klas I i II


14.20 „Matematyka w geografii” dla klas I
15.10 „Znam mapę fizyczną świata” dla klas IIZgłoszenia do wtorku 26.05.2015 uczestnictwa przyjmują
dla klas I - p. I. Szczerba
dla klas II – p. E. Lenik


Wycieczka do "Fortum"
Wydarzenia Tradycyjnie już, młodzież naszej szkoły, 19 maja odwiedziła jedną z najnowocześniejszych elektrociepłowni w Europie. "Fortum" to fińska firma, która w Częstochowie działa od 2010 roku.

Uczniowie kl.IIc i IIg dowiedzieli się, że 35% używanego tutaj surowca stanowi biomasa. Dzięki temu wytwarzanie ciepła i energii elektrycznej jest ekologiczne i przyjazne środowisku. Niewiele zanieczyszczeń dostaje się do atmosfery dzięki stosowanym filtrom i najnowocześniejszym metodom oczyszczania. Współpraca naszej szkoły z "Fortum" będzie kontynuowana w następnych latach, aby jak największa ilość uczniów mogła uczestniczyć w tych ciekawych i edukacyjnych wycieczkach.
Dzień Patrona
WydarzeniaW dniu 20 maja (środa) obchodzimy w naszym gimnazjum "Dzień Patrona". Zajęcia, spotkania oraz uroczysta akademia odbywają się zgodnie z harmonogramem przekazanym przez wychowawców.

W tym dniu wszystkich uczniów obowiązuje strój galowy!

Zbiórka nakrętek
Sukces Ani
Sukcesy Z przyjemnością informujemy, że Ania Myga w konkursie, uczennica klasy IIb zdobyła II Nagrodę Internautów w ramach pierwszego etapu wyboru prac w konkursie językowym Glossy "Day by Day" na kartę z pamiętnika w języku angielskim.

Z pracą Ani można zapoznać się na stronie: http://www.glossa.pl/daybyday/gimnazjum/?edition=daybyday1415&f=votes
Informacja o wynikach: http://www.glossa.pl/daybyday/laureaci/?edition=daybyday1415

Lekkoatletki zakończyły sezon.
W piatek 8 maja reprezentacja dziewcząt wystartowała w drużynowych zawodach lekkoatletycznych o Mistrzostwo Częstochowy gimnazjów.

Dziewczyny stanęły na podium zajmując II miejsce drużynowo. Ponadto nie brakło także sukcesów indywidualnych:
-Karolina Jagielska I miejsce w biegu na 300m
-Patrycja Jundziłł III miejsce w biegu na 100m
-Julia Morawska II miejsce w skoku w dal
-Patrycja Kosmala III miejsce w pchnięciu kulą
-Karolina Jagielska, Patrycja Jundziłł, Martyna Dobosz, Maja Lizak II miejsce w sztafecie 4x100m


W piątek 15 maja odbyły się zawody rejonowe w których nasze dziewczyny zajęły IV miejsce.
Indywidualnie tylko Patrycja Jundziłł zajęła II miejsce w biegu na 100m.

Skład drużyny: Martyna Dobosz, Karolina Jagielska, Marta Wójcik, Lena Błaszczak, Patrycja Jundziłł, Maja Lizak, Agnieszka Galińska, Karolina Gawlik, Julia Marszałek, Maja Grabara, Wiktoria Rak, Patrycja Kosmala, Julia Janik, Julia Morawska, Klaudia Halkiewicz, Eliza Wang, Patrycja Rykała, Kaja Stachowiak, Dominika Ostrowicz.

Gratulujemy!!!
Mistrzowie pióra…
Sukcesy„Z wielu badań naukowych i obserwacji wynika, że pisanie odręczne, szczególnie pisanie piórem wiecznym, przekłada się wprost na nasze życiowe sukcesy. Ci, którzy pracują nad swoim charakterem pisma, wzmacniają umiejętność koncentracji, są bardziej kreatywni, kształtują swoją samodyscyplinę, cierpliwość, pracowitość”.
/ www.ladnepisanie.pl - „O Kampanii Pisania Piórem”/


W tym roku Szkoła Podstawowa nr 24 im. Jana Marcina Szancera w Częstochowie zorganizowała VI Powiatowy Konkurs Kaligraficzny „I TY możesz zostać mistrzem pióra” pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy, Kuratorium Oświaty w Katowicach (Delegatury w Częstochowie) oraz Samorządowego Ośrodka Doskonalenia w Częstochowie.

W skład jury wchodzili:
- przewodnicząca: p. Agnieszka Frejlich - doradca metodyczny języka polskiego w Samorządowym Ośrodku Doskonalenia w Częstochowie;
- członkowie:
p. Elżbieta Idczak-Łydżba - pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. estetyki miasta,
p. Iwona Dyja - doradca metodyczny w Samorządowym Ośrodku Doskonalenia w Częstochowie,
dr Leszek Będkowski – pracownik naukowy Instytutu Filologii Polskiej Wydziału Filologiczno-Historycznego Akademii im. J. Długosza w Częstochowie.

Spośród 384. prac, które wpłynęły na konkurs (z Częstochowy oraz powiatu częstochowskiego, kłobuckiego, lublinieckiego i myszkowskiego), oceniający wyłonili te, które spełniały wymagania regulaminu oraz wyróżniały się oryginalnością, starannością wykonania oraz poprawnością ortograficzną i interpunkcyjną.
Z przyjemnością informujemy, że w kategorii III (gimnazja) nasi uczniowie okazali się bezkonkurencyjni, zajmując dwa miejsca na podium.
I miejsce i tytuł „Mistrza Kaligrafii” otrzymał Jakub Kolmasiak z kl. III F, II miejsce zajął Olwier Janus z kl. II F - uzyskując tytuł „Wicemistrza Kaligrafii”.

12 maja 2015 r., podczas uroczystej gali wręczenia dyplomów (która odbyła się w Urzędzie Miasta w Częstochowie), nasi koledzy mieli przyjemność odebrać dyplomy i nagrody.
Podziękowanie za przygotowanie laureatów konkursu otrzymała Pani Aneta Bednarek.

Serdecznie gratulujemy!
Strona 1 z 101 1 2 3 4 > >>
Dzisiaj jest
niedziela, 24 Maja 2015.

Imieniny obchodzą:
Joanna, Zuzanna, Maria, Milena, Zdenka
Jesteśmy medialni
TV Orion - Dzień Patrona
Gazeta Wyborcza - Widzieliście już Kamilę i Magdę?
Gazeta Wyborcza - Dwie siatkarki z Częstochowy jadą na mistrzostwa Europy!
TV NTL - Sport
TV Orion - Siatkarskie zmagania
TV Orion - Widzisz - reaguj
TV Orion - Dzień otwarty w ''3''
TV Orion - ''Trójka'' z sukcesami
cz.info.pl - Stypendyści z Trójki
Częstochowskie Informacje - Gimnazjum nr 3 pobiło rekord
Urząd Miasta Częstochowa - Sukces uczniów Gimnazjum nr 3
CZESTOCHOWSKIE24.PL - Gimnazjum nr 3 pobiło własny rekord
Trybuna Częstochowska - Ćwiczyli na narodowym z Lewandowską i Czerkawskim
TVP SPORT - Wielki WF na zimowym Narodowym
Gazeta Wyborcza - Anna Lewandowska, Mariusz Czerkawski, Cezary Trybański i inni ćwiczyli z uczniami z Częstochowy
cz.info- Uczniowie Trójki na narodowym
wCzestochowie.pl - Gimnazjaliści z Częstochowy na lekcji wuefu na Stadionie Narodowym
Gazeta Wyborcza - Uczniowie Gimnazjum numer 3 będą ćwiczyć z Mariuszem Czerkawskim i Markiem Plawgo
TV Katowice - Trąby powietrzne w nadleśnictwie Herby (od 14:11)

więcej...

Info o szkole
adres:
ul. Schillera 5
42-224 Częstochowa
Jak dojechać

telefon:
(0-34) 322-19-44

e-mail:
gimn3cz@poczta.onet.pl

www:
www.gim3.net

O Częstochowie
Historia Częstochowy
Zabytki Częstochowy
Częstochowa na starej pocztówce
Sportowe Kluby w Częstochowie
Święta obchodzone w Częstochowie:)
Informacje lokalne Gazety Wyborczej
Nagrody gim3.net


www.gim3.net:

Interklasa
Grudzień 2007
Listopad 2008
Wrzesień 2009
Listopad 2010
Wrzesień 2011
Wrzesień 2012

Polski Internet
Wyróżnienie 2011
Finalista 2012

Na stronie
Szukaj na stronie
Mapa strony
Redakcja
Kontakt -
redakcja@gim3.net

Kącik Absolwentów
Sukcesy naszych absolwentów
2011/2012
Zagrożenia i pierwsza pomoc
Pierwsza pomoc
Rodzaje alarmów
Zagrożenia
Jak postępować podczas zagrożenia
Próbny alarm w naszej szkole
Filmy edukacyjne-
pierwsza pomoc
Informacja Zawodowa
Kariera Zawodowa
Licea Ogólnokształcące w Częstochowie
Technika w Częstochowie
Szkoły zawodowe w Częstochowie
Centrum Informacji Zawodowej
Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl

 
Polecamy